تبلیغات
کد متحرک سازی عنوان وب سایت
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اتاق بهداشت - مراقب سلامت، پیام کوتاه و تراکت خواص میوه ها
به اتاق خانم بهداشت خوش آمدید. به دلیل به روز بودن از مطالب سایر صفحات هم دیدن فرمایید . متشکرم

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

بهداشتی های عزیز میوه ها گروهی از مواد غذایی هستند که سرشار از انواع مختلفی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می باشند و خواص بسیاری دارند، برخی از این خواص هم در قرآن، احادیث و هم توسط دانشمندان بسیاری ذکر شده است که نشان از اهمیت مصرف میوه می باشد. مراقبان سلامت مدارس می توانند با تهیه ونصب تراکت خواص میوه ها باعث ایجاد علاقه و افزایش مصرف میوه ها در دانش آموزان شده و در ارتقای سلامت جامعه سهیم شوند

تراکت خواص میوه ها

بهداشتی های عزیز همانطور که می دانید میوه ها گروهی از مواد غذایی هستند که سرشار از انواع مختلفی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می باشند و خواص بسیار زیادی دارند، برخی از این خواص هم در قرآن، احادیث و هم توسط دانشمندان بسیاری ذکر شده است که نشان از اهمیت مصرف میوه می باشد.

مراقبان سلامت مدارس نیز می توانند با تهیه ونصب تراکت خواص میوه ها باعث ایجاد علاقه و افزایش مصرف میوه ها در دانش آموزان شده و در ارتقای سلامت جامعه سهیم شوند.


 زمـان های صحیـح برای مصـرف میـوه(مختـصری از مقـالات دکتـر استـفان مـارک)

عادت های غذایی در سلامتی ما و تداوم این سلامتی بسیار موثر هستند و این خود ما هستیم كه تا حد زیادی با لحاظ كردن عادت های غذایی مناسب و صحیح، می توانیم از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در بدن خود پیشگیری كنیم. دکتر استفان مارک، شخصی است که بیمارهای سرطانی را در مرحله آخر و با استفاده از روش های “نامتعارف” درمان کرده است و بسیاری از بیماران بهبود یافته اند. او به درمان طبیعی در مقابله با بیماریها معتقد است.
همه ما فکر میکنیم که خوردن میوه یعنی خرید میوه، پوست کندنش و فقط گذاشتنش توی دهان.!!!!
اما به این سادگی که فکر می کنید نیست زیرا بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم.

تراکت خواص میوه ها

راه صحیح خوردن میوه ها چیست؟
* میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید.
* میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است.
* خوردن میوه ها در این شرایط نقش مسموم کننده سیستم بدن را خواهد داشت. زیرا برای بدن انسان مقدار زیادی انرژی تامین میکنند، که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت انجام فعالیتهای زندگی می شود.

میوه مهم ترین خوراکیهاست

برای مثال در نظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده اید تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده و روده تان شود اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می شود ، در این بین همه غذا فاسد شده، تخمیر میشود و به اسید تبدیل می شود ، به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیمهای گوارشی تماس پیدا می کند، همه حجم غذا شروع به از بین رفتن و فاسد شدن می نماید. پس لطفا میوه های خود را زمانی مصرف کنید که معده تان خالی است و یا قبل از خوردن وعده های غذاییتان میل کنید
میوه ها با غذای فاسد شده ترکیب میشوند و گاز تولید میکنند و در نتیجه به انسان حس ناخوشایندی دست می دهد.
جالب است بدانید كه سفیدی مو، تاس شدن، گودی های سیاه زیر چشم و بسیاری مشكلات دیگر اتفاق نخواهد افتاد اگر با معده خالی میوه میل كنید.

زمانی كه احتیاج به نوشیدن آب میوه دارید فقط آبمیوه تازه بنوشید، كنسروها و آبمیوه ها حتی آب میوه هایی که بسیار سفت هستند را ننوشید، میوه های پخته شده را نخورید چراكه هرگز ماده مغذی میوه ها را دریافت نخواهید كرد و فقط مزه شان را دریافت می كنید. پختن میوه ها تمامی ویتامین های مفید آن را از بین می برد. اما به هر صورت خوردن میوه كامل بهتر از نوشیدن آب آن است.
اگر باید آب میوه بنوشید طوری بنوشید که دهانتان پر شود و آن را آرام آرام ببلعید. چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهانتان قبل از قورت دادن آن کاملا ترکیب شود.

تراکت خواص میوه ها

برخی خواص میوه ها

کیوی: میوه کوچک اما بسیار مقوی که منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، ویتامین E و فیبر است. حجم ویتامین C این میوه دوبرابر حجم ویتامین C پرتقال است

سیب: روزانه خوردن یک سیب، شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند. سیب مقدار کمی ویتامین C دارد، اما دارای آنتی اکسیدانها و فلاونهاست (ماده شیمیایی بیرنگ و متبلور) که هر دوی اینها فعالیت ویتامین C در بدن را زیاد کرده و تسهیل می بخشند و در نتیجه ریسک مبتلا شدن به سرطان روده، حملات قلبی و سکته کاهش پیدا می کند

توت فرنگی: میوه محافظ که بالاترین قدرت اکسیدانها را در میان اکثر میوه ها دارد. و از بدن در برابر ابتلا به سرطان، گرفتگی رگها و رادیکالهای آزاد محافظت می نماید.

پرتقال: دارویی شیرین که مصرف روزانه ۲ تا ۴ عدد از آن  جلوی سرماخوردگی را می گیرد ، کلسترول را کم میکند، از ایجاد سنگ در بدن جلوگیری کرده و یا سنگهای موجود در بدن را از بین میبرد و همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش میدهد

هندوانه: بهترین تسکین دهنده تشنگی که از ۹۲% آب تشکیل شده است. همچنین حاوی بالاترین دوز گلاتاتیون است که به بالارفتن سیستم دفاعی بدن کمک می کند. همچنین اصلی ترین منبع لیکوپین هستند که اکسیدانی برای مبارزه با سرطان است. دیگر مواد مغذی موجود در هندوانه ویتامین C و پتاسیم هستند.

انبه: بالاترین میزان ویتامین C را دارد. این میوه سرشار از کاروتن است که حاوی ویتامین A بوده و برای چشم ها هم مفید می باشد.

با شروع فصل سرما که مصادف با بازگشایی مدارس می باشد، شیوع بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا نیز در بین دانش آموزان بیشتر می شود؛ کارشناسان موادغذایی برای پیشگیری و گاهی درمان توصیه به مصرف میوه های مختلف در این فصول می کنند.

تراکت خواص میوه ها

مراقبان سلامت مدارس می توانند با انجام راهکارهای مختلف آموزشی باعث جذب دانش آموزان به بهداشت و رعایت اصول آن شوند و سهم زیادی در ارتقا سطح بهداشت و سلامت مدرسه و به دنبال آن جامعه داشته باشند، آنها می توانند با استفاده از خلاقیت ها و ابتکاراتی مانند: پوستر خواص میوه ها، آموزش خواص میوه ها به صورت نمایش و سرود، نمایش کلیپ های آموزشی و فیلم و انیمیشن و هم چنین نصب پیام کوتاه و تراکت خواص میوه ها به برد یا پانل بهداشت مدارس به این امر مهم دست یابند.

 720111972_36530

همکار عزیز خانم زهرا مجلسی از رشت پیام کوتاه و تراکت خواص میوه ها را به صورت بسیار زیبایی آماده کردند و برای استفاده بهداشتی های عزیز ارسال کرده اند. مربیان بهداشت عزیز برای ایجاد انگیزه ی یادگیری می توانند این تراکت ها را به صورت رنگی یا سیاه و سفید چاپ کنند و هر ماه تعدادی را در برد یا پانل بهداشت نصب کنند و در پایان ماه از مطالب تراکت ها مسابقه ی بهداشتی برگزار کنند.

نمونه هایی از پیام کوتاه و تراکت خواص میوه ها را در زیر مشاهده می کنید:

تراکت خواص میوه ها

تراکت خواص میوه ها

پیام کوتاه تراکت خواص میوه ها

تراکت خواص میوه ها

پیام کوتاه تراکت خواص میوه ها

تراکت خواص میوه ها

پیام کوتاه تراکت خواص میوه ها

تراکت خواص میوه ها

پیام کوتاه تراکت خواص میوه ها

تراکت خواص میوه ها

پیام کوتاه تراکت خواص میوه ها

دانلود فایل فشرده کلیه تصاویر پیام کوتاه و تراکت خواص میوه ها

 

رمز فایل فشرده : www.behdashtiha.com
طبقه بندی: احادیث بهداشت مواد غذایی، پایگاه تغذیه سالم، تصاویر و مطالب مناسبتی - بهداشتی، مطالب بهداشتی و پزشکی،

تاریخ : شنبه 9 مرداد 1395 | 11:17 ق.ظ | نویسنده : منصوره بوجاران | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • لیونکس