تبلیغات
کد متحرک سازی عنوان وب سایت
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اتاق بهداشت - روش صحیح استفاده از مسواک
به اتاق خانم بهداشت خوش آمدید. به دلیل به روز بودن از مطالب سایر صفحات هم دیدن فرمایید . متشکرم

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
  
 آیا به خاطر می‌آورید که چگونه مسواک زدن را یاد گرفتید؟

 احتمالاً این کار به زمان‌های خیلی دور بازگشته و شما هم به یاد نمی‌آورید که مسواک، نخ دندان و دهان‌شویه را به چه شکل استفاده می‌کردید. طبق نظر متخصصان دهان و دندان تمام روش‌های مورداستفاده‌ی ما اشتباه بوده است. این خبر می‌تواند کمی ترسناک باشد. با ما همراه شوید تا شما را از این اشتباهات باخبر کنیم.

متخصصان بهداشت دهان در گفت‌وگو با وب‌سایت ماری کلِر اعلام کردند که روش‌های روزانه‌ی اکثر مردم برای مراقبت از دهان و دندان خود، روش‌های صحیحی نیست. بلکه تقریباً می‌توان گفت تمامی آن‌ها اشتباه هستند!

اولین اشتباهی که ما معمولاً مرتکب آن می‌شویم ترتیب در انجام روش‌های مراقبت از دندان است.
 
ما اغلب مسواک زده، نخ دندان می‌زنیم و درنهایت از دهان‌شویه استفاده می‌کنیم. درصورتی‌که کاملاً در اشتباهیم. باید اول نخ دندان زده، بعد از دهان‌شویه استفاده کرده و درنهایت مسواک بزنیم. اگر به ترتیب این اقدامات هم دقت کنید می‌بینید که عاقلانه به نظر می‌رسد: نخ دندان مواد باقی‌مانده در بین دندان‌ها را خارج می‌کند، دهان‌شویه آن‌ها را شسته و از بین می‌برد و درنهایت مسواک کار پولیش دندان را انجام می‌دهد.

اشتباه بعدی این است که اکثر ما به‌سرعت پس از خوردن صبحانه سراغ مسواک زدن می‌رویم. 

به نظر می‌رسد این کار یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ما باشد، زیرا غذا موجب تولید اسیدی در دهان می‌شود که باعث کم شدن استحکام مینای دندان می‌گردد. ما با مسواک زدن در این وقت درواقع در حال از بین بردن مینای نرم شده‌ی دندان هستیم.

نهایتاً اینکه، آیا مسواک خود را قبل از استفاده خیس می‌کنید؟

 بله، همه‌ی ما این کار را انجام می‌دهیم. طبق گفته‌ی متخصصان این یکی دیگر از اشتباهات ماست. استفاده از مسواک خشک به از بین رفتن بهتر پلاک‌های دندانی کمک می‌کند.

حالا که به این اشتباهات در طول این‌همه سال می‌اندیشیم با خود می‌گوییم ممکن است اشتباه دیگری را هم مرتکب شده باشیم؟!طبقه بندی: بهداشت دهان و دندان، تقویم مناسبتهای بهداشتی، مطالب بهداشتی و پزشکی، آیا می دانستید بهداشتی،
برچسب ها: دهان و دندان، مسواک، نخ دندان،

تاریخ : شنبه 10 مهر 1395 | 08:58 ق.ظ | نویسنده : منصوره بوجاران | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • لیونکس